Фото Медіацентр Україна – Одеса: Давід Стулік, аналітик, колишній дипломат в Україні
12 Липня, 2023, 15:46

НАТО повинне було дати Україні гарантії, що її приймуть до альянсу  у 2024 році, – чеський аналітик про саміт у Вільнюсі

Нерішучість союзників тільки грає на руку росії. Таку думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Давід Стулік, аналітик, колишній дипломат в Україні.

Він зазначив, що прийнята на саміті НАТО спільна заява, що Україна отримає запрошення до блоку після згоди деяких союзників та виконання всіх вимог, “це не те, на що сподівалася Україна та східний фланг НАТО”. 

“Ситуація дуже динамічна, на саміті НАТО у 2024 році у Вашингтоні все може змінитися. І може тоді ми скажемо союзникам, які були проти вступу України у НАТО в цьому році, що вони помилялися. Я вважаю, що вже сьогодні Україні треба було дати гарантію того, що її приймуть до альянсу у 2024 році”, – зазначив фахівець.

Він додав, що невизначеність, відсутність єдиної позиції та невпевненість з боку членів НАТО лише грає на руку росії.

“Кремль бачить це і продовжує свою агресію. І фактично, коли ключеві союзники Україну не беруть її до лав альянсу через те, що не хочуть відкритого конфлікту з москвою, росія отримає певне право вето у НАТО. Цього не можна допускати”, – підкреслив пан Стулік.

Він, втім, додав, що відмова Україні у вступу до НАТО цього року “не кінець, це і не трагедія. 2023-ий  рік треба використати по максимуму. Щоб отримати у Вашингтоні позитивну відповідь”.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini