21 Червня, 2023, 15:32

Наталія Гуменюк про наслідки катастрофи на Каховській ГЕС: На правому березі гуманітарна ситуація стабільна, на лівому – важка

В регіоні продовжується рятувально-евакуаційна операція, зокрема на правому березі. На лівому березі Херсонщини ситуація з евакуацією складніша. Гуманітарна ситуація на лівобережжі Херсонщини також важка.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк.

«Ще продовжується рятувально-евакуаційна операція в регіоні. Зокрема на правому березі. На лівому березі ситуація набагато гірша, бо він під окупацією. Але і там Сили оборони час від часу намагаються надати допомогу мирному населенню і евакуювати їх. Всі ці операції поки що відбуваються в режимі абсолютної тиші інформаційної. Оскільки ті, які вже потрапили в поле зору і були висвітлені в ЗМІ, вони теж характеризувалися тим, що окупанти обстрілюють. Обстрілюють в спину, навіть коли вдається рятувати і представників їхніх підрозділів. Зрозуміло, що це вже поповнення обмінного фонду, вони потрапили в полон, але свої ж хотіли підбити своїх, аби не діставалися, аби не вижили», – зауважила вона.

За словами Наталії Гуменюк, гуманітарна ситуація на правому березі досить стабільна і під контролем місцевої влади. На лівому березі, навпаки, – важка, а місцями навіть критична.

«На лівому березі ситуація дійсно важка. В деяких населених пунктах навіть критична, через те, що там проблеми і з питною водою, і взагалі з присутністю води.  Наслідки цієї катастрофи на окупованій території підіб’ємо ще не скоро. За попередніми даними, загиблих може бути дуже велика кількість і це також вплине і на подальшу екологічну ситуацію», – повідомила вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini