Павло Ґрод, Президент Світового Конґресу Українців, Медіацентр Україна
Павло Ґрод, Президент Світового Конґресу Українців, Медіацентр Україна
25 Жовтня, 2022, 12:52

Наші громади усюди в світі, в США, в Європі, в Канаді закликають включити росію в список терористичних держав — Президент Світового Конґресу Українців

Чого очікувати від Першого Парламентського саміту Міжнародної Кримської платформи, який нині триває у Хорватії та як працює Світовий Конґрес Українців з початку повномасштабного вторгнення рф — на ці та інші запитання під час брифінгу у Медіацентрі Україна відповів  Президент Світового Конґресу Українців Павло Ґрод.

Повне відео можна переглянути тут.

Також пропонуємо яскраві цитати спікера:

Про очікування від Першого Парламентського саміту Міжнародної Кримської платформи у Загребі:

«Вперше Кримська платформа відбувається поза межами України, в Загребі. І друге, що це перший раз, що збираються парламенти, понад 40 парламентів світу представлені сьогодні і очікується, що далі підсилюється законна структура у світі, щоби підтримати Україну, щоби забезпечити, що ці країни ніколи не визнають анексію Криму. І щоб створити більш жорстку міжнародну законну структуру, щоби протидіяти російський агресії проти України і проти світу».

Про нове місце проведення Саміту:

«Дуже важливо зрозуміти, чому це відбувається у Загребі. Ми буквально вчора, як делегація Світового Конґресу Українців зустрілися із Прем’єр-Міністром, з Міністром закордонних справ,  з головою парламентської групи дружби. І ми почули від них, що дійсно хорвати пережили у своїй війні за незалежність те, що сьогодні Україна переживає. І тому хорватський народ дуже сильно вболіває і підтримує Україну у ці дуже складні часи».

Про настрої серед учасників Саміту:

«Настрій, я би сказав, бойовий. Всі розуміють, що якраз тепер є дуже складна ситуація, бо ми наближаємось до зими. Ми всі знаємо, що зима у Європі буде тяжка, зокрема, в Україні буде тяжка, і просто парламентарі думають який пакет (підтримки – ред.): чи це санкції, чи це фінансування мікро і макроекономічної підтримки, які можуть надати України. Якраз це є ціль української делегації, щоби переговорити з парламентарями, що наступне потрібно».

Про роботу Світового Конґресу Українців під час російсько-української війни:

«Перемовини (про допомогу —  ред.) ідуть буквально з усіма західними демократичними країнами. Є матеріальна допомога, економічна, санкційна, військова — найбільш критична сьогодні. Але також говоримо, що ми мусимо покарати росію і одна  з форм  є визнання країни спонсором тероризму. І тому наші громади усюди в світі, в США, в Європі, в Канаді закликають, щоби включити росію в список терористичних держав, так як Іран і подібні. І тому це є дуже великий крок і важливо, щоб світ зрозумів і буквально економічно працював у протидії росії, бо ми знаємо, що сьогодні, незважаючи на санкції, росія має позитивний вхід фінансового доходу через енергетичні ресурси і ми мусимо цьому запобігти».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini