20 Березня, 2022, 15:34

Наша задача за 2-3 місяці завершити усі процедури, щоб в ЄС ухвалили політичне рішення – Ольга Стефанішина про вступ України до ЄС

1 березня ЄС офіційно розпочав процедуру прискореного розгляду заявки України про здобуття членства. Тому поточний виклик для України – за 2-3 місяці завершити усі процедури, аби президенти та голови урядів країн ЄС могли знову ухвалити політичне рішення. Про це заявила Віце-прем’єр-міністер з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час брифінгу у Медіацентрі “Україна”.  За її словами, зазвичай такий бюрократичний процес триває 2-3 роки. Але за останні 8 років Україна вже виконала багато домашньої роботи, щоб впоратися із завданням швидше. 

«Ми у топ-20 торгових партнерів з ЄС. Минулого тижня відбулася синхронізація енергосистем України та ЄС. Це означає, що великі елементи ринку уже не потребують окремого аналізу – у нас є база, яка дозволяє фактично переступити через процеси, що зазвичай тривають 2-3 роки. Така домовленість є.» – заявила пані Стефанішина.

Так, 18 березня президент України Володимир Зеленський мав розмову з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн. Вони дійшли згоди щодо такого пришвидшеного розгляду. 

«Україна зараз поміняла правила гри у всьому – у світовому правопорядку, у європейській безпековій архітектурі і подальше майбутнє ЄС неможливе без України. Не тому що ми кращі чи гірші, а тому що ми тут. Ми на фронті – ми захищаємо демократію, ваші життя, безпеку усіх європейських країн. Відповідно, не думаю, що є ймовірність затягування. Ми – одна з найбільших країн Європи, яка вже 8 років веде війну з РФ. Наша задача за 2-3 місяці завершити усі процедури з тим, щоб президенти та голови урядів країн ЄС могли знову ухвалити політичне рішення,» – наголосила Ольга Стефанішина.