ГО «Рада жінок і матерів «Жінки зі Сталі», Медіацентр Україна-Укрінформ
ГО «Рада жінок і матерів «Жінки зі Сталі», Медіацентр Україна-Укрінформ
16 Травня, 2023, 13:00

Наразі у рідних немає офіційних можливостей комунікації з полоненими українськими захисниками – матір полоненого захисника «Азовсталі»

Офіційних можливостей, які передбачені в Женевській конвенції, щодо комунікації рідних із захисниками, які зараз перебувають у полоні російських окупантів, немає. 

На цьому наголосила матір захисника «Азовсталі», який перебуває в російському полоні, Наталія Кравцова під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Вони не знають, що відбувається з їхніми рідними, чи живі вони, чи виросли їхні діти за цей рік. Вони зовсім знаходяться в повній ізоляції. Таким же чином, як і ми. Тобто офіційно якоїсь комунікації у родин немає. Ми всі живемо рік в інформаційному вакуумі. Ми не знаємо, де наші рідні, де вони знаходяться, не знаємо в якому вони стані. У нас немає можливості передавати їм посилки, передавати їм листи, будь-яким чином з ними спілкуватися. Ні у них з нами, ні у нас з ними», – зауважила Наталія Кравцова.

Водночас вона розповіла про те, коли та за яких умов їй вдалося отримати інформацію про свого сина, захисника «Азовсталі», який опинився в російському полоні. 

«Про долю свого сина я перший раз почула в березні, коли був звільнений його командир. І тільки тоді я дізналася, що він в Оленівці, що він вижив під час теракту 29 липня, коли підірвали барак. І це були перші новини від нього, скажімо так, з 20 травня по 21 вересня. І після того інформації, де він, – немає».

Нагадаємо, що впродовж 16-20 травня 2022 року відбувався вихід захисників Маріуполя з території комбінату «Азовсталь» після 86 днів безпрецедентної оборони у потрійному оточенні ворога. 

Тоді увесь світ захоплювався силою духу захисників «Азовсталі». Утім, ані самі оборонці, ані їхні рідні не могли уявити, що евакуювавшись від п’ятитонних авіабомб, вони на невизначений термін будуть відправлені до російських катівень.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini