Ірина Верещук, Віцепрем’єр-міністр –міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Медіацентр Україна - Украінформ, 11 серпня
11 Серпня, 2022, 15:23

Наразі на Донеччині лишається 50 тисяч дітей, їх всіх треба евакуювати – Ірина Верещук

Для проведення евакуації з Донецької області було утворено координаційний штаб. Вперше, за весь час незалежності держави, було використано механізм обов’язкової евакуації з Донецької області. Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ розповіла Віцепрем’єр-міністр –міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Ірина Верещук розповіла, що приводом обов’язкової евакуації, окрім постійних обстрілів росією, став також опалювальний сезон – окупанти знищили опалювальну інфраструктуру регіону, а значить опалювальний сезон в цьому регіоні не розпочнеться, під загрозою замерзнути в холодну пору року опинилися жителі Донеччини, особливо вразливі та мало мобільні групи. 

«Наразі на Донеччині налічується близько 50 тисяч дітей. Це дуже велика цифра. Станом на сьогодні евакуйовано 3908 осіб, з них – 777 дітей. Це дуже слабка динаміка. Але ворог продовжує виводити з ладу всі критичні мережі для життя регіону. Тому, наполягаємо на евакуації», – сказала Віцепрем’єр-міністр –міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. 

Верещук запевнила, що людям допоможуть зареєструватися для евакуації, виїхати до місця збору, транспортуватися до місця проживання тощо. Наразі людям пропонують переїхати до Кіровоградської, Полтавської, Хмельницької, Житомирської областей та їхніх обласних центрів.

Для маломобільних людей є спецпотяги, міністерство обіцяє допомогти перевозити та влаштувати їх. Окрім того, одразу по приїзду людям виплачують готівкою одноразову допомогу: на дорослу людину — 2 тисячі гривень, на дитину чи людину з інвалідністю — 3 тисячі гривень. Далі, людям зі статусом ВПО виплачують таку допомогу щомісяця. Також переселенцям допомагають міжнародні організації.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini