19 Липня, 2023, 13:49

Найвищий рівень пожежної небезпеки в Україні – у ДСНС повідомили, яких правил потрібно дотримуватися в цей час

Найближчими днями на території держави прогнозується найвищий рівень пожежної небезпеки, який передбачає довготривалий високий температурний режим в країні та відсутність опадів. 

З метою забезпечення належного протипожежного стану та запобіганню ситуацій стосовно виникнення пожеж в екосистемах у ДСНС закликають  громадян дотримуватися простих елементарних правил. 

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив заступник директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Роман Рудак.

«Оскільки в нас сьогодні збільшується рівень пожежної небезпеки, забороняється відвідувати лісисту місцевість, особливо хвойну, розводити в ній багаття; заїжджати на територію цих лісів несправними автомобілями; залишати різні залишки побутові, особливо ті, які просякнуті бензином, мастилами та іншими займистими рідинами», – наголосив він і зауважив, що дозволяється тільки заїзд техніки, яка безпосередньо здійснює обслуговування даних територій.

Роман Рудак застеріг, що в період найвищого рівня пожежної небезпеки  є велика загроза займання і сухої рослинності від необережного поводження з вогнем, від умисних підпалів, від технічних приладів, зокрема від несправних автомобілів, які можуть рухатися по полях, лісах з несправними вихлопними системами.

Крім того, він нагадав, що відповідно до Кодексу про адміністративні порушення, передбачено покарання за недотримання правил пожежної безпеки, а також за випалювання сухої рослинності.

«Як приклад, статтею 77 Кодексу, за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, накладається штраф на громадян від 90 до 270 неоподаткованих мінімумів, тобто від 1500 грн до 4500 грн. Також за Статтею 77 прим. 1, за самовільне випалювання рослинності або її залишків накладається штраф від 180 до 360 неоподаткованих мінімумів громадян, це в еквіваленті від 3000 до 6000 грн», – підкреслив він.

Загалом, за словами Романа Рудака, в екосистемах держави в поточному році виникло вже 7 593 пожежі, внаслідок яких загинуло 6 осіб і травмовано 11. Найбільше випадків пожеж виникало в Київській, Харківській, Львівській та Полтавській областях.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini