29 Листопада, 2022, 16:21

Найбільш критичними сьогодні є системне руйнування енергопостачання та те, що відбувається на деокупованих територіях, – Асоціація «Укрводоканалекологія»

Системні атаки на критичну інфраструктуру України, руйнування та розкрадання на деокупованих територіях створюють найбільші труднощі, з якими сьогодні стикаються фахівці з водопостачання. Про це в Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів віце-президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Андрій Нікітін.

«Найбільш критичною ситуація є в двох напрямках — це системне руйнування ворогом енергопостачання країни, від якого критично залежить діяльність водоканалів, а також ситуація, яка відбувається на деокупованих територіях», — зазначив Нікітін. 

Віце-президент описав напрямки поточної діяльності Асоціацїї, її донорів і партнерів з урахуванням вищезазначених факторів. 

«Ми працюємо над тим, щоби забезпечити водопостачання на випадок того, якщо буде довгий блекаут, спричинений ракетними атаками. Ми організовуємо діяльність таким чином, щоби водоканал, якщо не зможе запроваджувати централізоване водопостачання, то хоча б міг запроваджувати воду людям в руки, а також водовідведення і очищення стоків. Другий напрямок — відбудувати окуповані території, де зруйновані системи водопостачання та водовідведення, розкрадене офісне майно, тобто водоканал не має можливості накопичувати кошти для своєї діяльності. Ми запроваджуємо допомогу у постачанні як питної води, так і гігієнічних наборів. Переходимо до відновлення водопостачання, організовуємо поставку генераторів для насосних станцій, все необхідне для очищення стічних вод, і потім вже займаємося проєктами з відновлення об’єктів інфраструктури, які були зруйновані або пошкоджені», — повідомив Андрій Нікітін.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini