Олександр Мережко, голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва у Медіацентрі Україна, 20 червня
20 Червня, 2022, 12:04

Надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС стане позитивним сигналом для інвесторів — нардеп Мережко

Отримання Україною статусу кандидата на членство у Євросоюзі стане виявом солідарності з нашою державою. А ще дасть поштовх для економічного розвитку і відбудови України. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко. За його словами, у разі надання Україні статусу кандидата,  інвестори отримають сигнал посилити допомогу нашій країні. Крім того, Україна зможе скористатися певними фондами Євросоюзу.

«Я налаштований дуже оптимістично щодо надання статусу кандидата у ЄС. Ми розуміємо, що це рішення ухвалюють консенсусом, і треба, щоб ніхто з країн-членів ЄС не був проти. Але Україна, її Президент, Парламент зробили все можливе, щоб переконати членів ЄС підтримати нас як кандидата на вступ до Євросоюзу. І я сподіваюся, що це відбудеться», — заявив Олександр Мережко.

Також народний депутат розповів про 7 кроків, які має виконати Україна для здобуття повноправного членства у Євроспілці. 

«Серед них судова реформа, включно з реформою конституційного суду, активізація боротьби з корупцією. І певні законодавчі зміни, зокрема, які стосуються питання нацменшин. Після того, як умови будуть реалізовані, ми можемо розпочати переговори щодо повноправного членства в ЄС»,  — розповів народний депутат. 
Нагадаємо, остаточне рішення щодо надання статусу кандидата Україні має ухвалити саміт ЄС 23-24 червня.. Жодна з 27 країн-членів Євросоюзу не має проголосувати проти.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini