16 Серпня, 2023, 13:26

НАБУ та САП посилили ефективність розслідувань – результати роботи органів за перше півріччя 

У першому півріччі 2023 року НАБУ та САП посилили ефективність розслідувань. Викрили масштабну корупцію в Верховному суді, встановили учасників злочинної організації на махінаціях з майном Фонду держмайна України, викрили схему вимагання коштів посадовцями Тернопільської облради та ОВА. Вищий антикорупційний суд поставив крапку в низці корупційних справ, зокрема стосовно одіозного колишнього прокурора ГПУ, екссудді Дніпровського райсуду, колишніх суддів з Дніпра.

Загалом у першому півріччі 2023 року 58 обвинувальних актів скеровано до суду, 147 обвинувачених, 16 обвинувальних вироків стосовно 22 осіб. Загалом 6, 714 мільярдів гривень відшкодовано в справах НАБУ та САП.

Такі результати діяльності були озвучені під час презентації  в Медіацентрі Україна – Укрінформ підсумків роботи НАБУ та САП за І півріччя 2023 року.

Під час брифінгу Директор НАБУ Семен Кривонос зазначив, що серед пріоритетних напрямів діяльності сьогодні – оборонна сфера, сфера відновлення, енергетика тощо.

«Ми добилися значних результатів, і в умовах повномасштабного вторгнення, в умовах війни, ми абсолютно переконані, що корупції немає місця. Ми зобов’язані нарощувати нашу ефективність, ми зобов’язані викривати корупціонерів, і ми фокусуємо нашу увагу передусім на тій корупції , на тих корупційних схемах, які відбуваються саме зараз – це наш найважливіший пріоритет», – наголосив він.

Семен Кривонос додав, що НАБУ і САП комунікують із міжнародними партнерами та суспільством про необхідність посилення антикорупційної інфраструктури, зокрема збільшення кількості прокурорів САП і детективів НАБУ, утворення експертної установи при НАБУ, посилення інституційної спроможності САП

Директор НАБУ також зазначив, що зараз іде робота й над тим, аби реалізувати передбачену законодавством з 2019 року можливість автономного незалежного прослуховування.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini