Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України, Медіацентр Україна-Укрінформ
Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України, Медіацентр Україна-Укрінформ
31 Січня, 2023, 17:12

Набрали чинності нові обмеження на виїзд за кордон під час війни, передбачено три категорії винятків — ДПСУ 

Днями набрали чинності зміни, які уряд вніс у правила перетину державного кордону України. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

«Зміни передбачають, що тепер виїзд за кордон урядовців, народних депутатів, депутатів місцевих рад, суддів, прокурорів, державних службовців, заброньованих на період мобілізації за відповідними органами працівників та низки інших осіб, які зазначені в цих змінах, може здійснюватися виключно у службове відрядження. Також Кабінет Міністрів визначив міністерствам, центральним та місцевим органам виконавчої влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування, керівникам суб’єктів господарювання подати до адміністрації ДПСУ в триденний строк списки осіб, яких стосуються ці зміни», — повідомив Демченко.

Речник зазначив, що цей триденний термін добігає кінця сьогодні, 31 січня. Окрім цього урядом передбачено декілька винятків того, коли виїзд перелічених категорій громадян може здійснюватися не з метою службового відрядження. 

«Можуть перетинати кордон, не слідуючи в службове відрядження: жінки (та чоловіки, які є одиноким батьком), якщо вони мають дитину або дітей до 18 років включно, з метою відвідування таких дітей за кордоном або якщо супроводжують таких дітей під час виїзду за кордон. Наступний виняток — це лікування за кордоном, при наявності підтвердження листом від міністерства охорони здоров’я про те, що лікувальний заклад за кордоном готовий прийняти особу. Третє виключення — на підставі окремого рішення голови ДПСУ, у разі, якщо за кордоном помер один із членів сім’ї тих осіб, які визначені в переліку», — повідомив Демченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini