Фото Медіацентр Україна – Одеса: Дмитро Орлов, міський голова Енергодару; Юлія Хімерік, журналістка-розслідувачка “Слідство.інфо”
21 Липня, 2023, 16:05

На ЗАЕС залишилося 2000-3000 працівників, окупанти їх катують та примушують до співпраці – мер Енергодару

До повномасштабного вторгнення на станції працювало 11 тисяч робітників. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів міський голова Енергодару Дмитро Орлов.

“Зараз на станції залишилося десь 2000-3000. До війни їх було 11 тисяч. Багато з них не заключили контракти з фейковою компанією від “Росатому”.   Це критичний персонал, який окупанти просто не можуть замінити. Тому людей намагаються примусити підписувати контракти, а також брати паспорти російської федерації”, –  розповів Орлов.

Він додав, що примусова паспортизація триває вже другий місяць, і, на його думку, зараз самий складний період за весь час окупації міста.

“Окупанти ходять по квартирах, людей, які не мають російські документи, забирають людей до катівень. Можливо, це через їх невдале становище на фронті. Вони розуміють, що ЗСУ поруч. Люди це розуміють і чекають на визволення, особливо працівники станції, яких окупанти примушують порушувати техніку ядерну та радіаційну безпеку, а також умови ліцензії “Держатомрегулювання”… І тому загарбники намагаються найбільшу кількість людей забруднити своїми воєнними злочинами”, – зазначив пан Орлов.

Він додав, що на Запорізькій атомній електростанції зараз залишаються близько 1000 окупантів, броньована техніка, периметр станції заміновано, як і узбережжя колишнього Каховського водосховища. Втім, за інформацією “Енергоатому”, рівень води в ставку-охолоджувачі станції лишається в межах норми, додав Орлов.

Також він зазначив, що попри все, в Енергодарі стабільна ситуація з енергопостачанням та водопостачання. Потреби містян у питній воді забезпечують близько 30 свердловин.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini