Тимофій Милованов, президент Київської школи економіки у Медіацентрі Україна, 5 липня
5 Липня, 2022, 12:02

На відновлення України може знадобитись до 750 млрд доларів — Тимофій Милованов

До 750 млрд доларів може знадобитися для відбудови України після війни. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив президент Київської школи економіки, міністр розвитку економіки (2019-2020) та радник керівника Офісу Президента  Тимофій Милованов. За його словами, такі розрахунки озвучили на Конференції з питань відновлення України, яка триває у швейцарському Лугано. 

«Загальні цифри озвучуються від 500—750 млрд доларів впродовж 10 років. Якщо ми говоримо про Fast Recovery, ті гроші які необхідні зараз: є програма на 17 млрд і більш загальна програма на 65 млрд доларів»,  — розповів Тимофій Милованов

За інформацією Милованова, Україна пропонує програму, яка фокусується на 15 проектах, з яких 3 є основними. Це відбудова житла і підтримка людей, логістика та енергетика. 

Також за даними президента Київської школи економіки, втрати України від російської агресії вже сягнули 100 млрд доларів. 

«Сума потрібна для відновлення буде ще більшою, бо відновлення прямих втрат передбачає покращення. І тут необхідно близько 165 млрд. А загальні втрати, тобто  недоотримані прибутки, ВВП, людський капітал, це 500—750 млрд»,  — пояснив Милованов.

Нагадаємо, інформацію про збитки, завдані росією, Київська школа економіки збирає в межах проєкту «росія заплатить». Він діє за підтримки Мінекономіки, Мінреінтеграції, Мінінфраструктури, Мінрегіонбуду та Офісу Генерального прокурора України.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini