8 Листопада, 2023, 15:25

На трьох пунктах пропуску на кордоні заблоковано близько тисячі вантажівок через страйк польських перевізників – Андрій Демченко

Станом на ранок 8 листопада близько однієї тисячі вантажних транспортних засобів на трьох напрямках очікують на можливість перетину кордону з Польщі в Україну, половина з них знаходяться на напрямку пункту пропуску Ягодин. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

«Ускладнений рух продовжує фіксуватися на трьох напрямках, це пункти пропуску з українського боку – Ягодин, Краківець та Рава-Руська. Але загалом, якщо давати оцінку щодо в’їзду та виїзду, то тут ситуація дещо відмінна, бо, до прикладу, в напрямку виїзду з Польщі в Україну, то блокуються всі ці три напрямки. Страйкарі, учасники цієї акції, фактично пропускають по одній або кілька машин на годину, що і є нинішньою ситуацією щодо транспортного потоку з Польщі в Україну на цих напрямках», – зазначив Андрій Демченко.

За словами Андрія Демченка, на початку цієї акції, яка почалася 6 листопада після 13:00, спочатку повністю блокувався рух щодо в’їзду в Польщу з України на напрямку пункту пропуску Ягодин. Натомість у напрямку Краківця та Рави-Руської рух вантажівок з України в Польщу відбувався, польська сторона приймала транспортні засоби, які прибували для перетину кордону. 

Однак вчора, у вівторок, близько 17:00 польська сторона перестала пропускати вантажівки на в’їзд у Польщу і на напрямку Рава-Руська. Тому фактично повноцінно або інтенсивно перетинати кордон на цих напрямках можна тільки на напрямку пункту пропуску Краківець, в напрямку виїзду з України та в’їзду в Польщу.

«При цьому учасники акції не блокують рух для автобусів та легкових автомобілів. Ці категорії транспортних засобів, як і раніше, вільно перетинають кордон як на в’їзд в Україну, так і на виїзд. На жаль, учасники цього блокування зазначали, що їхні дії будуть, скоріш за все, довготерміновими, як мінімум до кінця цього року. Хоча ми все ж таки сподіваємося, що їхні дії припиняться якомога швидше, адже це фактично шкодить загалом інтересам обох країн», – додав Андрій Демченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini