11 Жовтня, 2023, 16:26

На тимчасово окупованій території ворог прикривається місцевими мешканцями, як живим щитом – Іван Федоров

На тимчасово окупованій території Запорізької області ворог продовжує нарощувати небезпеку тим, що прикривається місцевими мешканцями, як живим щитом. Так, в окупантів з’явилася нова тенденція – вони підселяють військових та представників спецпідрозділів в будинки до цивільних мешканців, зокрема в тих містах, де регулярно трапляється «бавовна».

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

«З Токмака ворог вивіз сьогодні приблизно половину своїх чиновників, які раніше працювали в нелегальній ворожій адміністрації. Також ми бачимо тенденцію, що ворог вивіз і співробітників частково фсб та силових структур. Але з іншого боку він продовжує завозити своїх військових, свої спецпідрозділи на територію тимчасово окупованих міст, особливо фронтових. З’явилася нова тенденція щодо розселення – якщо раніше вони давали добу нашим мешканцям на те, щоб вони виїхали з тих будинків, які ворог ставив собі на меті зайняти, то наразі ворог дає максимум дві години, а все частіше робить підселення до наших цивільних мешканців. Якщо ворогу треба розмістити три людини, то він підселяє до наших мешканців, хто проживає в будинку, і таким чином ворожі війська прикриваються нашими мешканцями, як живим щитом», – пояснив Іван Федоров.

За його словами, така ситуація спостерігається не лише в Токмаку та Молочанську, а й по фронтових, прифронтових та тилових містах тимчасово окупованої Запорізької області. Іван Федоров зазначив, що величезну кількість людей ворог розселяє по трасі Мелітополь-Бердянськ, зокрема в селах Приазовське, Приморське.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini