Олександр Хорунжий, пресофіцер ДСНС України, Медіацентр Україна – Укрінформ
16 Червня, 2023, 15:26

На території Херсонської області залишаються підтопленими 34 населені пункти – Олександр Хорунжий

На території Херсонської області, внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС, залишаються підтопленими 34 населені пункти – 17 на правому березі та 17 на тимчасово окупованій території. Підтоплено 1807 будинків, зокрема, у Херсоні – 1422.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий. 

Водночас Олександр Хорунжий зазначив, що на річці Дніпро у створі поста «Херсон» спостерігається постійне, поступове зниження рівня води.

«І зараз воно знаходиться на позначці 1 метр 37 сантиметрів. Фактично з початку доби знижено на 10 сантиметрів. І така тенденція продовжується», – зазначив пресофіцер.

Олександр Хорунжий також озвучив дані щодо евакуації людей та тварин з Херсонської області.

«У Херсонській області евакуйовано приблизно 2800 осіб, 268 тварин, фактично протягом минулої доби у нас 4 тварини було евакуйовано. Щодо надання психологічної допомоги, то 398 осіб, а за добу  7 осіб, отримали психологічну допомогу від психологів ДСНС», – повідомив він.

За словами Олександра Хорунжого, наразі у Херсонській області службами ДСНС активно застосовуються мотопомпи для того, щоб відкачувати воду, зокрема в підвальних приміщеннях, на присадибних ділянках і в низинах.

«У нас організоване відкачування води з 245 приміщень і відкачано приблизно 60 тисяч кубометрів води. За добу відкачали понад 22 тисячі кубометрів з 88 приміщень», – додав він. 

Крім того, службами ДСНС організовано підвезення продуктів харчування, очищення та підвіз води для населення, проводиться очищення території від залишків мастильних продуктів.

 Як зазначив Олександр Хорунжий, по Херсону залучено 324 особи особового складу та 47 одиниць техніки ДСНС.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini