28 Травня, 2024, 17:08

Вперше на сцені в Києві прозвучить «Реквієм» Олександра Щетинського у виконанні солістів «Київської камерати» за участі відомої канадської диригентки

Вже 30 травня ансамбль «Київська камерата» спільно з диригенткою Керрі-Лінн Вілсон повторить свою гастрольну програму, з якою вони представляли Україну на сцені Карнеґі-Голу у Нью-Йорку. Під час заходу прозвучать скрипковий концерт Зубицького, мелодія Скорика, оригінальний Concerto Rutheno Козаренка, а також музика Станковича, Сильвестрова, Полевої та твір Алмаші, присвячений Маріуполю – «Місто Марії», а також вперше в на сцені в Києві прозвучить «Реквієм» Олександра Щетинського.

Про це йшлося під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Буде та ж програма, що й у Карнеґі-Гол, ми повторимо це. І що особливе для мене – це хор і наша солістка Мар’яна Головко», – зазначила Керрі-Лінн Вілсон.

Особливо також і те, що прем’єрним для Києва стане твір «Реквієм» Олександра Щетинського.

«Особливо на тлі того, що відбувається в Харкові, – це дуже співзвучно, оскільки Щетинський з Харкова», – додала Богдана Півненко, керівниця Національного ансамблю солістів «Київської камерати».

Богдана Півненко також зазначила, що попри те, що квитків на подію вже майже не залишилось, організатори зі свого боку роблять усе можливо, аби всі бажаючі змогли потрапити на концерт.

Нагадаємо, що 28 квітня, у Нью-Йорку на сцені Карнеґі-Голу відбувся концерт Національного ансамблю солістів «Київська камерата» за участі, зокрема, канадської диригентки українського походження Керрі-Лінн Вілсон. Колектив представив американській аудиторії програму прем’єр з творів винятково українських композиторів, зокрема Вікторії Польової, Олександра Щетинського, Валентина Сільверстрова, Мирослава Скорика, Золтана Алмаші, Олександра Козаренка та інших. Тоді ініціатором та організатором туру стала благодійна організація USA for Ukraine.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini