Олександр Хорунжий, пресофіцер Державної служби з надзвичайних ситуацій України, Медіацентр Україна-Укрінформ
Олександр Хорунжий, пресофіцер Державної служби з надзвичайних ситуацій України, Медіацентр Україна-Укрінформ
27 Квітня, 2023, 16:10

На сьогодні залишаються підтопленими 704 дворогосподарства – ДСНС

Наразі, за інформацією оперативних служб, підтопленими залишаються 704 дворогосподарства. Найбільше підтоплень фіксується в  Чернігівській, Черкаській, Дніпропетровській, Полтавській, Кіровоградській, Волинській та Київській областях.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий.

«Щодо підтоплення сільськогосподарських угідь, то близько 20 тисяч угідь підтоплено. Найбільше – у Волинській області, зокрема в Камінь-Каширському та Ковельському районах. А також у Рівненській області, це Сарненський та Вараський райони», – повідомив пресофіцер.

За словами Олександра Хорунжого, порушено транспортне сполучення до 32 населених пунктів. 

«Всі вони знаходяться в Чернігівській області. Але там створені певні умови для того, щоб можна було об’їхати ці ділянки, і під’їзд до населених пунктів забезпечений. ДСНС постійно моніторить ситуацію, зокрема й за допомогою безпілотних літальних апаратів і відповідно працюють мобільно-оперативні групи на місцях, де найбільш складна ситуація, це зокрема Чернігівщина та Черкащина», – додав він.

Олександр Хорунжий повідомив, що за добу було відкачано понад 2 тисячі кубометрів води. А загалом з початку робіт – понад 56 тисяч кубометрів.

Крім того, рятувальниками ДСНС було доставлено понад 6 тисяч кілограмів продуктів харчування і перевезено близько 4100 людей через водні перешкоди. Евакуйовано з будинків 27 людей.

«Загалом з початку робіт залучалася 1430 рятувальників та 655 одиниць техніки. У нас створено 4 пункти надання допомоги в Чернігівській області. Зокрема це с. Мньов, с. Дніпровське, с. Ядути, смт Радуль. А також один пункт надання допомоги у с. Хрещатик на Черкащині. Там теж базується техніка і є люди, які можуть допомогти у разі ускладнення ситуації, і взагалі для того, щоб люди могли отримати і продукти харчування, і питну воду», – повідомив Олександр Хорунжий.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini