16 Жовтня, 2023, 14:17

На сьогодні в Україні вже зібрано близько 54 мільйонів тонн усіх культур – Дмитро Соломчук

Цьогоріч в Україні вдалося зібрати  більший врожай, ніж було прогнозовано.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив  народний депутат та член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

«На сьогодні вже зібрано біля 54 мільйонів тонн всіх культур – олійних, зернових. На полях ще мінімум є 20 мільйонів тонн, особливо найбільше кукурудзи, тому що тільки збір її в принципі розпочався. Жнива ще будуть тривати місяців два, через те, що вже по всій Україні майже задощило, зараз цей процес буде затягуватися», – зазначив Дмитро Соломчук.

Він наголосив, що зокрема в порівнянні з минулим роком, цьогоріч врожай в Україні більший. На це, за його словами, вплинули як погодні умови, так і фактор розмінування територій.

«Врожай цього року більший, від прогнозованого. Це через те, що в принципі в Херсонській, Харківській областях аграрії самі багато розмінували. Там у них пройшла весняна посівна. Плюс були хороші погодні умови, і врожай досить хороший, в порівнянні з минулим роком буде більший. Як на час війни – на високому рівні», – пояснив він. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini