Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна-Укрінформ
Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна-Укрінформ
25 Листопада, 2022, 15:55

На сьогодні радіаційної небезпеки немає, АЕС жорстко контролюються, у тому числі, МАГАТЕ — Харченко

Радіаційної небезпеки, пов’язаної із атаками на атомні електростанції, в Україні наразі немає. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики. 

«Радіаційної небезпеки немає. Атак ракетами по блоках чи по критичному обладнанню на сьогодні не було. Чи вони будуть далі, ніхто не може передбачити. Коли ви маєте терористичну країну, яка тероризує цивільне населення, ніхто не може передбачити їхні наступні кроки. На сьогодні все контролюється дуже прискіпливо, в тому числі, МАГАТЕ. Максимально жорсткий контроль сьогодні здійснюється», — зазначив Харченко.

Фахівець додав, що відключення генеруючих потужностей АЕС після зникнення електроенергії у містах не означає аварійного вимкнення реактора станції. 

«Коли у місті зникає електроенергія, це не означає аварійне вимкнення реактора АЕС, просто відключаються генеруючі потужності і їм треба десь 36 годин, щоб відновити електропостачання. Чи це знижує обсяг подачі електроенергії по всій мережі? Так, звісно, це основна проблема, з якою ми стикаємося. Досі наші АЕС не працюють на повну потужність, вони відновлять свою потужність, але на це знадобиться інший час», — пояснив Харченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini