Фото Медіацентр Україна – Одеса: Катерина Ножевнікова - засновниця благодійного фонду "Корпорація монстрів"
30 Серпня, 2023, 11:46

На реконструкцію Одеського райсуду виділено 106 мільйонів гривень, а це могли б бути 200 тисяч турнікетів для військових – волонтерка Ножевнікова

Засновниця благодійного фонду “Корпорація Монстрів” вважає недоцільним під час війни використання бюджетних коштів на реставрацію місцевих будівель.

На брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса Катерина Ножевнікова навела приклади потенційної реконструкції Київського районного суду Одеси за 106 млн гривень та Театру юного глядача за 31 млн гривень.

“Віцемер Одеси Олександр Філатов стверджує, що наразі виділено не 106 мільйонів, а десять, які необхідно витратити на прибудову до суду приміщення для утримання затриманих, а також правоохоронців, які їх конвоюють. Проте депутати міської Ради стверджують, що Філатов на нещодавньому засіданні комісії доповідав іншу інформацію. А саме, тільки на завершення першого етапу будівництва камер для затриманих необхідно витратити 55 млн грн. А згадані десять мільйонів витратять лише на розкопки котловану і перенесення труб опалення. Тобто, за фактом, ми витратимо десять мільйонів у нікуди, чекаючи, поки закінчиться війна, щоб виділити наступну частину грошей на реалізацію цього проєкту. Станом на зараз, 106 млн гривень – це 200 тисяч турнікетів. Філатов каже, що реконструкція райсуду потрібна для утримання полонених, над якими буде суд після війни. Але чому ми піклуємося про арештантів, а не про потреби наших захисників?”.


Щодо Театру юного глядача, то очікувана вартість робіт – 31 млн гривень. 

“Театр дійсно потребує капітального ремонту вже давно, але наскільки доречно зараз витрачати на це гроші. За таку суму можна було б закупити тисячу БПЛА різних типів, які б дуже допомогли нашим хлопцям на фронті. Дронів катастрофічно не вистачає і вони купуються лише коштом суспільства та волонтерів. Якщо не спрямувати всі видатки на армію – то ми взагалі можемо програти війну і буде в принципі не до театрів”.

Активістка зазначила, що в Одеській області можна знайти сотні випадків виділення коштів з місцевих бюджетів на некритичні потреби. Зокрема, на розроблення проєктно-кошторисної документації з реконструкції будівель і споруд аеропорту Ізмаїл передбачено 1,4 мільйона гривень; на ремонт школи спортивної майстерності «Олімпієць» нинішнього року виділяють 3,8 мільйона гривень (загалом капремонт коштуватиме 106 млн грн); будівництво школи на 200 дітей у селі Садове Болградського району — 3,6 мільйона гривень  (загалом заплановані видатки становитимуть 109 мільйонів гривень); на будівництво частини вулиці з водопроводом у селі Ставрове Окнянського району витратять 37,8 мільйона гривень; на спортивний майданчик для мініфутболу в Тарутиному — 350 тисяч гривень.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini