Фото Медіацентр Україна – Одеса: Світлана Помукчінська, начальниця відділу працевлаштування Одеського обласного центру зайнятості; Аркадій Мкртичян, заступник начальника Одеської районної військової адміністрації
13 Липня, 2023, 14:16

На початок липня на Одещині зареєстровано 4,5 тисячі офіційно безробітних 

З них 78% жінок і 22% чоловіків. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Світлана Помукчінська, начальниця відділу працевлаштування Одеського обласного центру зайнятості. За її словами таке розділення може бути пов’язано із тим, що чоловіки мають подати для обліку військовий квіток.

Вона зазначила, що у 2022 році на обліку регіонального центру зайнятості було 28 644 особи.

“Станом на червень в Одеській області мали статус безробітного 15 888 громадян, 7815 осіб зареєструвалися з початку року. Працевлаштувалися з січня 2023, в тому числі до набуття статусу безробітного, майже 6200 осіб. На сьогодні в службі зайнятості в статусі безробітного перебуває 4,5 тисячі громадян”, – зазначила посадовиця.

Вона розповіла, що в центрі зайнятості зареєстровано 1365 актуальних вакансій, половина з них – в Одеському районі. На одне робоче місце претендують три особи.

“Хочу зазначити, що спостерігається дефіцит вакансій за професіями підсобних робітників, бухгалтерів, прибиральників, продавців, касирів, кухарів, вантажників, охоронців, молодшого медичного персоналу. Втім, не вистачає кваліфікованих робочих кадрів – трактористів, водіїв категорій D та E, тальманів, електромонтерів та електрозварювальників. Також не вистачає лікарів та вчителів”, – розповіла Світлана Помукчінська.

Аркадій Мкртичян, заступник начальника Одеської районної військової адміністрації зазначив, що зараз головне завдання районної влади – це саме працевлаштувати ВПО. Він зазначив, що у районі зареєстровано понад 112 тисяч ВПО. 

“Але якщо не брати в розрахунок дітей, пенсіонерів, людей з інвалідністю, то працездатних осіб буде лише 25-30 тисяч осіб. Але офіційно працевлаштованих не більше 1000 ВПО. Багато людей не хочуть працювати. Частина з них в складному психологічному стані. Також вони отримають різноманітну допомогу, чекають, що війна скоро закінчиться і вони зможуть повернутися додому”, – зазначив посадовець.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini