Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО Східна правозахисна група
20 Квітня, 2023, 14:13

На окупованих територіях продовжать заміщати незгодних українців росіянами – правозахисниця

Терор проти мешканців буде тільки посилюватися, й він буде в більш жорсткій формі, ніж це було в так званих ЛДНР.  Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО Східна правозахисна група.

“Тих, хто не буде піддаватися перевихованню, будуть переміщувати у рф та заміщати їх росіянами. Це робиться для того, щоб створити для себе середовище, яке роками мириться з диктаторською політикою путіна”, – зазначила правозахисниця.

Українців, на думку Віри Ястребової,  окупанти будуть запроторювати у віддалені куточки рф, як це робилося у 2014 році за програмою “Співвітчизники”.

“Тоді наші люди стикнулися з черговим обманом. Їх використали як приклад, що ніби наші люди добровільно повертаються у рф. Але ми знаємо такі випадки, коли люди їхали у віддалені куточки, та працювали там за безцінь. І  потім не могли повернутися в Україну, тому що російська федерація виділяла кошти тільки в один кінець”, – зазначила правозахисниця.

Проте багатьом людям просто не залишають виходу, адже ціни на ліки та продукти першої необхідності на тимчасово окупованих територіях завищені щонайменше у п’ять разів, додала Віра Ястребова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini