Фото Медіа Центр Україна – Одеса: Марія Грушка, т.в.о. директора департаменту охорони здоровʼя Одеської обласної військової адміністрації; Сергій Дементєв, заступник генерального директора з дослідження біологічних факторів Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб; Людмила Самойленко, експерт з питань дитячої імунології
19 Липня, 2023, 14:54

На Одещині стартувала кампанія з вакцинації дітей проти кору. В планах зробити 24 824 щеплень

Загалом по Україні планують привіти понад 260 тисяч дітей. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Марія Грушка, т.в.о. директора департаменту охорони здоровʼя Одеської обласної військової адміністрації.

Вона зазначила, що на сьогодні найбільший ризик спалаху серед вакцинокерованих інфекцій це саме кір, це яка є гострою та дуже швидко розповсюджується. Для прикладу, з 10 невакцинованих людей, які контактували з хворим, 9-ро захворіють, зазначила посадовиця.

“У рамках вакцинальної кампанії в Одеській області заплановано провести 24 824  щеплень. Тому до 1 вересня, до того моменту поки діти підуть у школу, ця група дитячого населення має отримати свій захист – має отримати щеплення. Діти мають отримати два щеплення вакциною КПК: у віці одного року та у віці шести років. Якщо дитина пропустила планове щеплення, потрібно наздогнати його якнайшвидше”,  – розповіла пані Грушка.

Сергій Дементєв, заступник генерального директора з дослідження біологічних факторів Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб зазначив, що торік в Одеській області обовʼязкове щеплення проти кору, згідно з національним календарем щеплень, отримали лише 63% у віці 6 років. Щоб не допустити спалах кору зараз ці щеплення мають бути надолужені, а діти довакциновані, зазначив фахівець.

Він додав, що зараз вже зафіксовано 20 випадків захворювання серед дітей. 

“Це невелика цифра, але у кору є певні особливості. Це циклічна хвороба. Останнього разу пік захворювання був у 2017-2019 роках, захворіло майже 5 тисяч дітей захворіло, зафіксовано 6 летальних випадків. Тому важливо, щоб діти були вакциновані. І у нас для цього є всі можливості. Область вже отримала 36 460 доз європейської вакцини, яка сертифікована у понад 100 країнах. Найближчим часом її почнуть розвозити у лікувальні заклади”, – зазначив фахівець. 

Людмила Самойленко, експерт з питань дитячої імунології додала, що за пів року на Одещині щеплення від кору отримали 37% дітей віком 1 рік та 30% дітей 6 років, хоча за минулі 6 місяці повинні були вакцинуватися 46%.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini