Фото Медіа Центр Україна – Одеса: Алла Стоянова, директорка департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації
25 Липня, 2023, 17:05

На Одещині планують зібрати 4 мільйони тонн врожаю зерна ранніх та пізніх зернових та зернобобових культур – військова адміністрація

Збиральна кампанія вже майже закінчена. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Алла Стоянова, директорка департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації. 

“Через 2-3 дні ми закінчимо кампанію зі збирання ранньозернових та зернобобових культур. Ми вже зібрали 1,5 мільйона тонн врожаю. В цьому році також плануємо зібрати до 4 мільйонів тонн зерна ранніх та пізніх зернових та зернобобових культур”, – розповіла посадовиця.

За її словами, місця для зберігання врожаю в регіоні є – Одещина має потужності для зберігання 7,5 мільйонів тонн зерна. Зараз в них зберігається 5 мільйонів тонн зерна торічного врожаю. 

“Хоча не працюють порти Великої Одеси, ми працюємо над розвитком нових шляхів експорту. Працюють порти Дунаю, хоча їх теж обстрілюють… Звісно, їх не можна порівнювати. Через порти Дунаю можна експортувати 2,5 мільйони тонн зерна на місяць, через проти Великої Одеси – до 10 мільйонів”, – зазначила посадовиця.

Вона додала, що в державному бюджеті України передбачено 20 мільярдів гривень страхових компенсацій для судновласників, які захочуть і далі працювати. Також уряд шукає можливості відновлення роботи портів Великої Одеси.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini