Фото Медіацентр Україна – Одеса: Дарина Паламарчук, методист Центру раннього втручання КНП “Дитяча міська поліклініка 6”; Надія Трапізанова, фахівець методичного центру раннього втручання “Обласний центр методичної роботи та соціальних виплат”; Марія Грицак, отримувачка послуги раннього втручання
10 Серпня, 2023, 14:47

На Одещині під час війни 200 родин отримають послуги раннього втручання

Але фахівців не вистачає, тому зараз Одеська область бере участь у пілотному проєкті з підготовки додаткових команд. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Надія Трапізанова, фахівець методичного центру раннього втручання “Обласний центр методичної роботи та соціальних виплат”.

Вона зазначила, що раннє втручання – це система допомоги дітям раннього віку із порушеннями розвитку та дітям груп біологічного й соціального ризику, спрямована на покращення розвитку дитини та підвищення якості життя родини.

“Наша задача – зміцнювати компетентність батьків, щоб вони могли забезпечувати розвиток дитини. Також ми працюємо над покращенням середовища, яке буде зручним для особливих дітей та їх батьків. Послуга раннього втручання почала розвиватися у Харківській, Одеській, Львівській та Закарпатській областях, і тому зараз ми можемо навчати нові команди національних тренерів. В Одеському регіоні працює вже 7 таких команд, які супроводжують десь 200 родин”, – розповіла фахівець.

Вона додала, що з початку війни не тільки родини були у стресовому стані, а і фахівці, тому були розроблені різні вправи, для зниження впливу стресів, травм, тривог.

Дарина Паламарчук, методист Центру раннього втручання КНП “Дитяча міська поліклініка 6” додала, що навіть через війну центр продовжував працювати, надавати онлайн-консультації та відвідувати родини особисто.

“Формат роботи дуже змінився.  Коли під час особистих візитів був сигнал повітряної тривоги, ми разом спускалися до укриттів і там працювали з родинами. З початку війни наш центр надавав допомогу 66 родинам, з них 10 перебувають за кордоном. І фахівців не вистачає, адже тільки в нашій клініці на чергу на первинну зустріч стоїть 30 родин”, – зазначила фахівець.

Марія Грицак, мати трьох дітей, розповіла, що послуга раннього втручання знадобилася для її молодшого сина Назара. Йому зараз майже півтора року. 

“Ми зв’язуємося з фахівцем онлайн раз на тиждень. Він дивиться, як ми живемо, він дає рекомендації з будь-яких питань. Чи підходять нам іграшки, може підказати креативні варіанти гри. Я можу записати відео з питанням і отримати наступного разу відповідь. Ця програма працює, я, як мати, вже стала фахівцем для своєї дитини”, – зазначила пані Грицак.

Вона додала, що коли бачить родини з такими дітьми, як її син, завжди рекомендує отримати послугу раннього втручання.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini