Фото Медіацентр Україна – Одеса: Тетяна Безверхнюк, заступник директора Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров'я України;
13 Липня, 2023, 13:51

На Одещині хочуть створити хаб з надання комплексної системи медичних послуг для цивільних та військових

Майбутній хаб буде забезпечувати потреби Одеської, Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Тетяна Безверхнюк, заступник директора Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров’я України.

Вона зазначила, що кілька інвестиційних проєктів з модернизації санаторно-курортних закладів, які будуть працювати у цьому хабі, вже розроблено.

“Одеська область це єдиний регіон за унікальною сукупністю природних лікувальних ресурсів. В регіоні  95 джерел та родовищ унікальних лікувальних та столових мінеральних вод, які вже понад 50 років використовуються в лікуванні та реабілітації. Також наш регіон – це 300 кілометрів унікального морського узбережжя”, – зазначила Безверхнюк.

Окрім того, фахівець нагадала про Куяльницький ліман з його лікувальними грязями та курорт Сергіївка.

“На ньому є лікувальні грязі, мінеральні води, морське узбережжя, унікальна сукупність природних лікувальних факторів. Ще 10 років тому це був найкращий в Україні дитячий курорт”, – розповіла Тетяна Безверхнюк.

Вона зазначила, що на сьогодні в Одеському регіоні працюють 30 санаторно-курортних закладів, два з яких підписали контракти з національною службою охорони здоров’я на надання безплатних послуг з реабілітації військових та цивільного населення.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini