18 Квітня, 2023, 17:10

На Мелітопольщині ворог посилює тиск щодо примусової паспортизації – Іван Федоров

Окупанти продовжують чинити тиск на населення тимчасово окупованого Мелітополя, вдаючись до різних способів нав’язування паспортизації. 

Про це заявив міський голова Мелітополя Іван Федоров під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

За його словами, окупанти почали розташовувати відділення «міграційної служби» прямо в пунктах видачі гуманітарної допомоги.

«Черговий тиск, який застосовує ворог, – це, наприклад, сьогодні вони розташували відділення своєї міграційної служби, яка організовує видачу фейкових паспортів рф там, де вони раніше видавали гуманітарну допомогу. Наприклад, в деяких захоплених торговельних центрах перед тим, як наші мешканці, які залишилися в тимчасовій окупації, стоять в черзі для отримання гуманітарної допомоги, їх змушують подати заявку на отримання паспорта», – зазначив Іван Федоров.

Він зауважив, що пресинг для отримання паспорта проявляється і в тому, що на проїзді через всі блокпости, яких десятки, або й навіть сотні та тимчасово окупованій території, окупанти постійно ставлять основне питання – чи здійснила людина подачу на паспорт рф, чи ні.

Крім того, за словами Івана Федорова ворог робить такі умови, щоб неможливо було знаходитися на тимчасово окупованій території без російського паспорта.

«Це – ще один чинник примусової паспортизації наших мешканців, які виїхали з тимчасової окупації і вимушені повернутися для того, щоб відвідати своїх родичів, або перевірити свої речі. Вони вже повертаються до Мелітополя як туристи. Наші мешканці заїжджають з міграційною картою, і вони мають лише 90 днів за українським паспортом для того, щоб перебувати на тимчасово окупованій Мелітопольщині. А після цього або мають отримати рашистський паспорт, або мають виїхати з тимчасово окупованої території», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini