Орест Сувало, член робочої групи медико-психосоціальної допомоги, координатор проєкту «Психічне здоров’я для України»
Галина Бордун, Орест Сувало, Роман Андрес, Медіацентр Україна
15 Вересня, 2022, 15:17

На Львівщині запрацювали 9 центрів допомоги переселенцям, там надають, зокрема, юридичну та психологічну підтримку

Серед внутрішньо переміщених осіб на Львівщині росте потреба у теплому одязі, обігрівачах та електрогенераторах. Адже люди готуються до холодної пори. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповіла радниця начальника Львівської обласної військової адміністрації Галина Бордун. За її словами, отримати допомогу за різноманітними запитами можна у 9-ти консультативно-координаційних центрах, які минулого тижня відкрили у містах районного значення Львівщини. 

«Нам важливо, щоб люди, які влітку знаходили прихисток в різних літніх прибудовах, могли сьогодні отримати допомогу: від теплих речей та обігрівачів, до іншої підтримки, якої вони потребують», — розповіла Галина Бордун

За словами Ореста Сувало, члена робочої групи медико-психосоціальної допомоги та координатора проєкту «Психічне здоров’я для України», серед внутрішньо переміщених осіб значно зріс запит і на психологічну підтримку. Тож, Львівська область підписала меморандум з 28 міжнародними організаціями, які, зокрема, надають своїх психологів та юристів для роботи у консультативно-координаційних центрах.

«Зараз проводимо опитування потреб внутрішньо переміщених осіб і  бачимо за результатами опитування відсоток людей, які потребують кризової психологічної допомоги чи психологічного консультування. І відповідно до запитів, відбувається скерування до фахівця», — пояснив Орест Сувало.

Як розповідає виконувач обов’язків директора департаменту соціального захисту населення Роман Андрес, потреба у допомозі переселенцям на Львівщині лише зростатиме. Передусім, йдеться про  людей старшого віку. За його даними, вже зараз у області перебуває 32 тисячі пенсіонерів та 9 тисяч людей із інвалідністю. 

«Вони потребують особливої допомоги, подекуди ці люди в дуже непростому стані, вони можуть бути маломобільними та лежачими. І в області діє мережа установ, яка складається з 14 закладів, які надають допомогу таким людям. Робота зараз йде над покращенням умов для людей, які вже приїхали. І також над розширенням закладів, щоб прийняти більше людей», — розповів Роман Андрес.

У ЛОВА також повідомили, що отримати інформацію щодо роботи консультативно-координаційних центрів можна за номером 112.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini