Брифінг: Гірська терапія для ветеранів та їхніх родин
8 Травня, 2023, 15:25

На Львівщині проводять гірську терапію для українських захисників

Окрім військових, участь можуть взяти також їхні родини та близькі загиблих героїв. Під час походу в гори учасників супроводжують фахівці, зокрема психологи. Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна-Львів розповіла співзасновниця ГО “Metta”, яка організовує походи ветеранів у Карпати.

“Ми намагаємося прокладати маршрути в обхід місць, популярних серед туристів. Шукаємо тишу і дику природу.  При кожній групі є психолог, який працює з травмами. Але ми не форсуємо його залучення. Перш за все, даємо можливість учасникам заземлитись і відчути спілкування з природою”, – розповідає Юлія Стадницька із громадської організації “Metta”. 

Відновлення через походи в гори – це добра альтернатива типовій психологічній допомозі, яка багатьох відлякує – зізнається учасник і ветеран  Владислав Коренюк.

“Часто всередині включається внутрішній протест перед відвідуванням психолога. Я про це говорив із побратимами. І вони теж кажуть, що природотерапія – це найбільш органічна  терапія. Бо відновлення полягає не стільки у присутності психолога, а в тому, як ти реагуєш на природу: гори, сонце, спів птахів. Після цього ти повертаєшся наповненим і відновленим,” – розповідає ветеран Владислав Коренюк, учасник першого виїзду гірської терапії.

 Безкоштовна участь у таких виїздах можлива завдяки підтримці американських партнерів – Huts for Vets (Colorado) та US Forest Service.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini