2 Червня, 2022, 13:22

На Львівщині планують побудувати низку європейський вузьких колій, що з’єднають Україну із Польщею — Львівська ОВА

На Львівщині розробляють проєкти будівництва європейських вузьких колій: від польсько-українського кордону до низки населених пунктів. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Бучко. 

«Зараз працюємо над проєктною документацією щодо Рави-Руської, йдеться про будівництво вузької колії, щоб можна було їхати спершу до Рави-Руської, а далі з перспективою на Львів. Також зараз Урядом розробляється концепція будівництва вузької колії з Мостиськ до Львова», — розповів заступник голови Львівської обласної державної адміністрації.

Також розробили проєкт з’єднати вузькою колією польський Перемишль та місто Хирів на Львівщині. За інформацією  Юрія Бучка, вартість робіт становить 800 млн гривень. 

«Польща розробила проєкт будівництва від Перемишля до кордону, це 7 кілометрів колій. Ми зі свого боку від Хирова проєктуємо колію до кордону, це 23 кілометри. Щоб можна було вільно переміщати і вантажі, і пасажирів», — каже Юрій Бучко.

За даними чиновника, зараз на Львівщині працює лише одна вузька колія у Мостиському районі.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini