Брифінг: Масове отруєння бджіл на Львівщині
11 Травня, 2023, 17:19

На Львівщині масово гинуть бджоли. Впродовж останніх двох тижнів у Бродівському районі зафіксовано загибель понад тисячі бджолиних сімей, це майже мільйон комах

Орієнтовний обсяг збитків місцевих пасічників становить 10 млн грн. Бджолярі певні, що причина отруєння у токсичних речовинах, якими аграрії обробляють поля і  звернулися в поліцію із заявою про злочин. Пасічники потребують захисту і наголошують на необхідності створення держоргану, який би слідкував за дотриманням правил хімічної обробки полів – зазначив на брифінгу в Медіацентрі Україна-Львів власник однієї із постраждалих пасік Василь Целюх. 

“Вони мають дотримуватися норм про обробіток полів. Препарати мають бути безпечні для комах, обприскувати можна у нічний час при швидкості вітру о 4 м/с. Поля обробляють по всій Україні. Але не всюди гинуть бджоли. В нас ситуація набрала загрозливих масштабів не лише для екосистеми, а й для людей,” – наголошує Павло Кулінець, один із учасників групи «Бджолярі малого Полісся».

При Бродівській ОТГ створено спеціальну комісію, яка має з’ясувати причини масової загибелі бджіл. Пасічники кажуть, що це наймасштабніша катастрофа за останні кілька років. І наголошують, що проблема не лише у їх втратах, адже масова загибель комах-запилювачів впливає на врожайність регіону загалом. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini