Сергій Гайдай, голова Луганської ОВА, Медіацентр Україна - Укрінформ, 19 липня
19 Липня, 2022, 13:14

На Луганщині назріває гуманітарна катастрофа: окупанти зруйнували всю критичну інфраструктуру  – Луганська ОВА

Офіційно росіяни заявили, що Луганська область під їхнім контролем, але у двох населених пунктах тривають запеклі бої. В області сподіваються, що злагоджена робота ЗСУ дасть результат. 

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Сергій Гайдай, голова Луганської ОВА. 

«Гуманітарна ситуація залишається досить важкою. За чотири місяці постійних обстрілів з усього можливого озброєння росії, зруйнована вся можлива інфраструктура області. Величезна кількість людей залишилася без води. Щоб поновити водопостачання, необхідно провести величезну роботу. Бойові дії цього не дають зробити. Та сама ситуація з електропостачанням»,  – сказав він. 

Лікарні, склади, заводи – все розбито зброєю росії. 

«росіяни встановили вишки, які повністю блокують український зв’язок та поширюють свою пропаганду»,- наголосив Сергій Гайдай. 

Наразі у громадян лишилась невелика можливість покинути окуповану територію – або пройти пішки небезпечною дорогою в напрямку Харкова, або виїхати через росію. 

«Також немає жодної можливості доставити гуманітарні вантажі. Ми намагалися ввезти в лікарні більше медикаментів. Щоб хоча б на перший час окупації була можливість рятувати життя», – сказав він. 

За словами голови Луганської ОВА, чоловіків, які залишились на окупованій території, росіяни змішують воювати проти України.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini