Фото Медіацентр Україна – Одеса: Наталія Гуменюк, керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України
18 Квітня, 2023, 13:06

На лівобережній Херсонщині ворог продовжує прикриватися цивільними людьми — сили оборони Півдня України

Це ускладнює контрбатарейну боротьбу української армії. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна — Одеса розповіла Наталія Гуменюк, керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України.

Вона зазначила, що контрбатарейна боротьба сил оборони щодня приносить певні результати. Але робити це складно, тому ворог ховається серед місцевих мешканців.

«Вони маневрують серед цивільних, облаштовуючи нові пункти базування. Коли ми вибиваємо їх з деяких позицій, вони перевозять за собою мирне населення, і оселяються в основному в рекреаційних об’єктах —  пансіонатах, базах відпочинку. Також для облаштування вони використовують соціальні об’єкти —  лікарні, школи.  Самі живуть на перших поверхах, а на верхніх селять переселенців, захищаючи себе від атак з повітря», —  розповіла офіцер.

Вона також зазначила, що в останні дні ворог скорегував свою тактику саме через те, що йому все складніше займати наземні позиції.

“Вони це компенсують повітряними атаками. Використовують тактичну авіацію з застосуванням керованих бомб. Також атакують дронами-розвідниками, до яких кріплять гранати. Цими засобами вони  атакують скупчення людей, автівки. Це приклад тероризм, тому, що такі атаки не ставлять на меті досягнення військових цілей», —  розповіла Гуменюк.

Також вона зазначила, що ворог намагається атакувати місцевість, що щільно замінована, тому що це несе додаткові загрози детонації.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini