Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України, Медіацентр Україна-Укрінформ
Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України, Медіацентр Україна-Укрінформ
8 Вересня, 2022, 16:35

На кордоні запрацюють додаткові пункти пропуску з Польщею та Румунією – Олександр Кубраков

Прикордонна інфраструктура західного кордону не була готова до закриття морських портів – більшість операцій з експорту та імпорту проходили через морські порти. За 2021 рік було експортовано 150 мільйонів тонн вантажів, 80% з них – саме через морські порти.

Тому, з початком повномасштабного вторгнення інфраструктура України та її торговельний партнерів мали кардинально збільшувати пропускну спроможність.

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України.

«В цілому, ми спрацювали досить оперативно, так само як і наші закордонні партнери. Звісно, виникли і проблеми, зокрема, з можливостями фіто санітарної служби Польщі. Але вони працюють над тим, щоб налагодити ситуацію. Обіцяють додати людей саме в цю службу, щоб пропуск відбувався швидше», – сказав він.

Сергій Дейнеко, голова Державної прикордонної служби України наголосив, що у пункті пропуску «Дорохуйськ» – це партнер пропуску «Ягодин» – працює лише три працівники польської фіто санітарної служби. Вони залучені як до пропуску вантажних автомобілів, так і до оформлення вантажів у залізничному пункті пропуску.

«Ще у липні ми виходили з ініціативою до наших польських партнерів – відкрити додаткові пункти пропуску або місця перетину кордону. На жаль, своєчасно наші пропозиції підтримані не були. Лише вчора я отримав позитивну відповідь, що польська сторона готова пропускати порожні вантажівки, що дещо розвантажить «Ягодин», – сказав він.

В’ячеслав Демченко, в. о. голови Державної митної служби України додав, що комунікація з польськими колегами з проблемних питань відбувається постійно.

«Наразі ми працюємо над відкриттям пунктів пропуску, куди будуть виходити пусті вантажні автомобілі. Таким чином плануємо зменшити черги на кордоні. Крім того, ми запропонували свою допомогу фіто санітарній службі Польщі», – сказав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini