12 Квітня, 2022, 14:18

На кордоні України з Республікою Білорусь та на ділянці з невизнаним Придністров’ям посилені заходи безпеки, – Держприкордонслужба

Державна прикордонна служба за інші сили оборони проводять посилені заходи безпеки на кордоні між Україною та Молдовою на ділянці з Придністов’ям та на кордоні України та Білорусі.

Про це на брифінгу в Медіа-центрі Україна (Київ) повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

«На кордоні з Молдовою на ділянці з Придністров’ям, і на кордоні з Білоруссю посилені заходи безпеки, аби не допустити ескалації на цих напрямках. Ми стоїмо спільно з ЗСУ, іншими складовими силами безпеки та оборони і готові до заходів у разі, якщо з цих напрямків спробують вторгнутися вороги», – сказав Демченко.

За його словами, після того, як російські війська під тиском ЗСУ були змушені відійти з Київської, Чернігівської та Сумської областей, українські прикордонники повернулись до проведення заходів контролю за кордоном.

«В Київській, Чернігівській та Сумській областях наші прикордонники вже вийшли на місця дислокації, де перебувають прикордонні відділення, підняли держані прапори. Зараз відбувається обстеження прикордонної території, оскільки залишається небезпека мінування. Не виключається робота ДРГ та обстріли з суміжної території», – сказав Демченко.

У Харківській області та на півдні України прикордонники разом із військовослужбовцями ЗСУ, Нацгвардією та підрозділами Територіальної оборони беруть участь у бойових діях проти ворога.

«Кілька днів тому в Маріуполі один з наших офіцерів, прикривши відхід своєї групи, вже перебуваючи в оточенні, пораненим, аби не дісталась ворогу радіостанція та не прагнучі потрапити в полон підірвав себе. Останніми словами в радіостанції були слова «Слава Україні!», – додав Демченко.

За даними Держприкордонслужби, з початку російського вторгнення з території України до країн ЄС та Молдови виїхали 3 млн громадян України та близько 350 тис. громадян інших країн.

«В перші дні повернення в Україну було незначним, близько 10 тис. громадян за добу перетинали кордон на в’їзд. Більшість з них були чоловіки. У нас не визначено правилами питати мету повернення додому, але під час спілкування з нами або з представниками ЗМІ вони говорили, що не можуть залишатись осторонь і повертаються, щоб стани до лав ЗСУ, приносити користь Україні волонтерством або в інший спосіб. За останні тижні ми фіксуємо збільшення кількості людей на в’їзд до України, цей показник зараз досягає 25 тисяч людей не добу. Повертаються і жінки, і діти, і люди похилого віку», – додав речник Держприкордонслужби.

За словами Демченка, зараз черг на в’їзд та виїзд з України немає.

«На даний момент черг на західному кордоні ми не спостерігаємо, є окремі пікові години, але це кілька десятків або сотень автомобілів [очікують на перетин кордону]. Довгого очікування на кордоні немає».

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm