24 Січня, 2023, 13:24

На кінець 2022 року щонайменше 149 громадян України перебували в місцях несвободи в Криму або були вивезені до рф — Кримська правозахисна група

У 2022 році Крим продовжував бути воєнною базою для рф та місцем утримання українських політичних в’язнів, а також став в’язницею для людей з нещодавно окупованих територій. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявила голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

«За нашими даними, щонайменше 149 наших громадян перебували на кінець 2022 року в місцях несвободи або в окупованому Криму, або були вивезені в порушення норм міжнародного гуманітарного права в російську федерацію. Мова йде про різні справи. Серед них більшість — кримські татари, яких переслідують за сфабрикованими справами, щонайменше 88 кримських татар перебуває за гратами за такими справами. Справи дійсно абсурдні: здебільшого свідчення дають так звані таємні свідки, але насправді більшість з них — або співробітники ФСБ, або афілійовані з ними. Іншими масштабними справами проти українців є звинувачення в шпигунстві, диверсії — щонайменше 16 людей досі утримуються за гратами за такими справами. Окрім того, є переслідування за віру», — повідомила Скрипник.

«У 2022 році Крим став не лише військовою базою, не лише місцем, де утримують політичних в’язнів, а ще й в’язницею для людей з новоокупованих територій. У першу чергу мова йде про Херсонську і Запорізьку області. Для них ФСБ-шники відкрили нове СІЗО. Серед них є журналісти, активісти, волонтери, навіть декілька іноземних громадян, які займалися волонтерською діяльністю», — зазначила експертка.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini