Марія Мезенцева, народний депутат України, голова постійної делегації ВРУ в ПАРЄ, Медіацентр Україна-Укрінформ
Марія Мезенцева, народний депутат України, голова постійної делегації ВРУ в ПАРЄ, Медіацентр Україна-Укрінформ
3 Лютого, 2023, 17:11

На історичний саміт Україна-ЄС до Києва прибули 11 єврокомісарів, оголошено пакет допомоги на 450 млн євро — Мезенцева

У Києві проходить саміт Україна-ЄС, на якому вже було оголошено новий пакет допомоги Україні в розмірі 450 мільйонів євро на 2023 рік. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявила народний депутат України, голова постійної делегації ВРУ в ПАРЄ Марія Мезенцева, яка перебуває на саміті.

«Вчергове Україна запропонувала цікавий порядок денний для зміни тактик дипломатії і стратегії. Цей саміт планувався на кінець минулого року і не в Києві, а в Брюселі, але ми дуже радіємо, що саме наша столиця приймає історичний саміт Україна-ЄС. Історичним фактом є те, що такий перший саміт ЄС з третьою країною проходить в час повномасштабної воєнної агресії зі сторони конкретно росії. Ми бачимо, наскільки важливо в безпековому сенсі було прибуття 11 єврокомісарів, це так звані міністри з напрямків під очільництвом Урсули фон дер Ляєн, яка заявила про додатковий фінансовий пакет підтримки, який стосується конкретно макрофіну, тренування наших військових, військової допомоги і зброї», — повідомила Мезенцева.

Нардеп додала, що протягом поточного саміту Україна-ЄС партнери нашої країни вперше змогли обговорювати військову допомогу у режимі «сьогодні на завтра». 

«Якщо ми зможемо в короткі терміни отримати все, чого потребує Україна, для спільного захисту наших цінностей і територій, це буде коштувати дешевше всьому співтовариству, аніж продовжувати більше говорити, ніж діяти. На це ми і розраховуємо в підсумку цих важливих двох днів», — зазначила Мезенцева.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini