15 Серпня, 2023, 16:40

На Херсонщині для 83 об’єктів критичної інфраструктури планують створити захист від ворожих обстрілів – Олександр Толоконніков

Наразі в області продовжуються роботи з відновлення критичної інфраструктури.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Олександр Толоконніков, керівник пресофісу Херсонської обласної військової адміністрації.

«Тільки вчора на погоджувальній раді оборони було запропоновано головою військової адміністрації Олександром Прокудіним захистити фізично від обстрілів першочергово 83 об’єкти критичної інфраструктури. Це – газ, вода, світло, які першочергово потрібно захистити», – зазначив він. 

Водночас він додав, що продовжуються роботи з поновлення електропостачання, газопостачання.

Так, за Олександра Толоконнікова, з 228 населених пунктів на правобережній частині Херсонщини, 187 наразі підключені до мережі і електропостачання. 41 населений пункт немає можливості підключити.

«31 населений пункт знаходиться під постійними обстрілами й енергетики не можуть проводити там роботу. І 10 населених пунктів, в яких зараз не проживає жоден місцевий житель, немає зараз необхідності підключати ці населені пункти», – додав він.

Крім того, керівник пресофісу Херсонської ОВА додав, що наразі проводиться буріння свердловин в населених пунктах, де внаслідок підриву росіянами  Каховської ГЕС можливе падіння рівня води в старих свердловинах та колодязях.

«Там зараз поновлюється мережа водопостачання, також будуть прокладатися водогони нові, тобто буде краще, ніж було, стовідсотково. Але там є два населені пункти, де зараз немає водопостачання, туди підвозиться вода», – пояснив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini