Сергій Макогон, генеральний директор ТОВ «Оператор ГТС України» у Медіацентрі Україна, 6 липня
6 Липня, 2022, 13:23

Газотранспортній системі потрібна масштабна оптимізація — гендиректор ТОВ «Оператор ГТС України»

Українській газотранспортній системі потрібна масштабна оптимізація через зменшення, а згодом і повну відсутність поставок російського газу до Європи. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів  генеральний директор ТОВ «Оператор ГТС України» Сергій Макогон.

«Нам вже не потрібна така потужність газотранспортної системи, ми розуміємо, що скоріш за все, в перспективі 3-5 років Європа повністю відмовиться від російського газу і фактично потреби в транзиті через Україну вже не буде. Але ми наразі наполягаємо, щоб останній кубічний метр російського газу, який прийде в Європу, щоб він пройшов через українську систему, а не через Північний потік-1. Тому наразі ми домагаємося зупинки Північного потоку-1, ми подали відповідне подання до німецького уряду, регулятора. Зараз дуже активно працюємо в цьому напрямку», — пояснив Сергій Макогон.

За його словами, ГТС України буде працювати, оскільки країна має власний видобуток газу. Окрім цього, Україна орієнтуватиметься на виробництво біометану.


«Ми будемо шукати нові напрямки розвитку бізнесу. Це не  щось таке унікальне, вся Європа рухається в цьому напрямку. Це, по-перше, біометан — це вироблення метану, газу з органічної сировини. Прийнятий в минулому році, ми активно підтримували закон про біометан. Наразі прийнято регламент газу, який дозволяє подавати метан до мереж облгазів та наших мереж. Готуються зміни до кодексу газотранспортної системи і ми маємо надію, що в перспективі 3-5 років Україна зможе виробляти до 2 млрд кубічних метрів біометану», — розповів Макогон.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini