11 Травня, 2022, 14:44

На фронті вже використовується зброя від іноземних партнерів – Міноборони

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

«Окрім джавелінів та стінгерів на фронті вже використовують американські 155 гаубиці. Ми працюємо над пришвидшенням темпів отримання допомоги, оскільки це життя наших воїнів. Вже велику кількість озброєння ми вже отримали. Але наразі ми увійшли у період ритмічного постачання озброєння Україні», – сказала вона.

Ганна Маляр розповіла, що 26 квітня базі Рамштайн відбулася історична зустріч , де очільники оборонних відомств понад 40 країн визначили нові цілі – не зупинити, а перемогти ворога: «Наразі розглядається пакет допомоги, який надійде у рамках ленд-лізу. Ми отримуємо підтримку від Європейського союзу та інших держав. Тобто, ми входимо у нову фазу війни. росія заганяє себе у такий стан, коли вона не зможе перемогти у війні оснащень. Однак, допоки ця перемога надійде, на нас чекає декілька важких тижнів, а можливо навіть місяців».

Заступниця міністра оборони наголосила, що в першу фазу війни, велику допомогу надавали волонтери, які дуже швидко реагували на всі потреби.

«Але наразі МОУ усвідомлює, що ми маємо забезпечити близько одного мільйона військовослужбовців – це регулярна армія та ТРО. Для цього, Міноборони активно змінює сектор безпеки і оборони зсередини. Ми робимо стратегічну ставку на розвиток власного виробництва. Виробники вже завантажені військовими замовленнями до кінця року. Крім цього, оборонне відомство закуповує захисне спорядження з-за кордону», – сказала вона.

З 1 по 10 травня на потреби ЗСУ надійшло понад 34 тисяч бронежелетів, понад 46 комплектів форменого одягу та понад 30 тисяч шоломів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini