Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО Східна правозахисна група
19 Травня, 2023, 13:18

На Донбасі шахтарів примусово змушують йти на фронт – Східна правозахисна група

Шахти зачиняються, а робітникам не платять зарплатню вже 5 місяців. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО Східна правозахисна група.

Вона зазначила, що окупантам не подобається, як проходить мобілізація в Луганській та Донецькій областях, тому вони вдалися до технолгії нібито “добровільної мобілізації”.

“Вони ставлять людей на межу виживання – зачиняють шахти через нерентабельність як раз через мобілізацію. Робітникам не виплачають зарплатню вже 5 місяців. І пропонують шахтарям добровільно вступати до незаконних збройних формувань. Людям нічого іншого не лишається. Але фактично шахтарів просто привозять на зборні пункти та просто відправляють на фронт”, – зазначила Ястребова.

Вона додала, що також триває конфіскація сільськогосподарських земель в Херсонській області та націоналізація майна на всіх окупованих територіях. І людям також не залишають інших варіантів, ніж йти на фронт.

“Не треба сподіватися, що з окупантами можна домовитися. Вони прийдуть з автоматом і самі все заберуть. Їх задача – знищити все українське і замінити українців мешканцями російської глибинки. Там вже стоїть черга, хто хоче приїхати на ці землі”, – підсумувала правозахисниця.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini