Фото Медіацентр Україна – Одеса: Лоріна Федорова, експертка зі сталого сільського господарства, ГО “Екодія”
7 Березня, 2023, 16:14

На деяких ділянках фронту вміст шкідливих металів у ґрунтах перевищує норму у 25 разів – експертка зі сталого сільського господарства

Переважно це економічна зона Донбасу, на який досі тривають активні бойові дії.  Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Лоріна Федорова, експертка зі сталого сільського господарства, ГО “Екодія”.

“Найбільш забрудені землі на лінії фронту – економічна зона Донбасу, де війна триває з 2014 року та й до війни вона була “навантажена” з екологічної точки зору. Вміст шкідливих металів, таких як мідь, свінець, кадмій, хром, стабільно перевіщує норму в 3-4 рази, а на деяких ділянках Норма перевіщена в 25 разів. І підземні води також будуть забруднуватися через бойові дії”, – зазначила експертка.

Вона додала, що є настільки забруднені території, що поки що  немає ані економічних, ані технологічних, ані екологічних рішень для відновлення таких земель. 

“Тому ми пропонуємо їх законсерувати, тобто віддати природі, щоб вона повернула їх до нормального стану”,  – зазначила Лоріна Федорова.

Вона також додала, що експерти за допомогою супутникових знімків та проб ґрунту у квітні та березні 2022 року вивчали ґрунти Вільхївської громади на Харківщині та Сартанської громади на Донеччині біля Маріуполя.  

“Там є такі ділянки, які неможливо відновити технологічно – це буде занадто дорого та економічно недоцільно”, – резюмувала експертка.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini