Фото: Роман Балук
19 Березня, 2022, 14:22

Музиканти Луганської філармонії, які приїхали до Львова із окупованої території, готують концерти

12 музикантів Луганської філармонії евакуювались із окупованої території до Львова і зараз проводять репетиції у Львівському будинку камерної і органної музики. Незабаром, разом із львівськими колегами, вони спробують дати концерт для глядачів.

«Ми з Луганська і першими відчули вторгнення «руського міру». Ще у 2014 році ми були змушені поїхати з рідного міста на підконтрольну Україні територію. У 2015 році нам вдалося відновити роботу філармонії у місті Сєвєродонецьк. У 2022 році ми знову відчули на собі «любов» нашого сусіда, тому зараз ми опинилися у Львові. На жаль, не всі змогли переїхати сюди і наші музиканти є в різних регіонах України. Зараз у Львові 12 наших музикантів з 60 і весь час у цьому місті ми долучаємось до різних волонтерських ініціатив.

Я дуже дякую львівським музикантам за підтримку у цей важкий час. Вони допомогли нам і з помешканням, і репетиційною базою. Зараз ми по-трошки відновлюємо наші репетиції в Львівському органному залі: ми зробили невеликі ансамблі і почали брати до рук музичні інструменти. Ми об’єднуємось із львівськими колегами і готуємось виступати для глядачів», – розповів Ігор Шаповалов, директор Луганської філармонії. 

«В перший день війни мені подзвонив Ігор і ми одразу ж відгукнулись їм допомогти. Ми намагаємось підтримати колег всім, чим можна, бо розуміємо, треба підтримувати українську культуру. Ми знаємо, що російський культурний фронт у всьому світі дуже агресивно ставиться до України. І яким би складним не був час, ми завжди повинні працювати і розповсюджувати нашу культуру. Зараз артисти Луганської філармонії проводять репетиції і готуються показати свою творчість на сцені», – зазначив Іван Остапович, керівник управління культури Львова.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/

YouTube: https://bit.ly/37tPlKl