1 Червня, 2022, 13:05

Музика в часи війни — це свій фронт, який нам допоможе перемогти — музичний продюсер Prime Orchestra Олексій Хорольський

Харківський гурт Prime Orchestra повернувся із європейського туру містами, що належать до Мережі креативних міст ЮНЕСКО. Метою музикантів  було привернути увагу світу до війни в Україні. Гастролювали понад місяць і відвідали Польщу, Фінляндію, Латвію та Естонію. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів режисер та співпродюсер кросовер-оркестру Prime Orchestra Юрій Рибалка. За його словами, у Таллінні почесними гостями на концерті гурту стали президент Естонії Алар Каріс та мер міста Міхаїл Килварт. Перед кожним виступом музиканти демонстрували ролик про Харків та жахливі наслідки атаки на місто російських окупантів. 

«Нам було важливо показати те, як виглядав Харків до війни. Яке місто було красиве, креативне. І що з ним сталося після початку російського вторгнення», — каже Юрій Рибалка.

Особливу увагу музиканти приділили репертуару. За словами музичного продюсера та гітариста Prime Orchestra Олексія Хорольського, обрали як всесвітньовідоми хіти, так і українську музику.

«Ми зробили інтегрований до світової культури репертуар. По-перше, обрали рок-музику, адже вона добре знайома світу, це музика простесту. Крім того, зробили аранжування української музики. Важкливо те, що цією музикою ми могли спілкуватися з людьми, які після виступу висловлювали своє захоплення силою українського народу. Ми виконуємо місію привернення уваги до війни в Україні. А музика в часи війни — це свій фронт, який нам допоможе перемогти, і ми будемо вільними», — певен Олексій Хорольський.

Як розповів диригент Prime Orchestra Денис Дорошенко, європейські слухачі вже чимало знають про Україну. Тож приймали харківський гурт дуже добре.

«У всіх містах, де ми були, ми бачили те, що місцеві жителі знають, що таке українець зараз. Це сильні, розумні, красиві, сучасні люди, які роблять те ж саме, що й  увесь світ. Ми всі любимо Україну і робимо все для того, щоб вона перемогла у війні», — каже Денис Дорошенко.

В Міністерстві закордонних справ України, яке підтримало європейський тур Prime Orchestra, вважають: такі виступи — це хороший приклад «м’якої сили», яку Україна має застосовувати у світі.  

«Виступи Prime Orchestra у Європі у котрий раз засвідчують нескореність нашої нації та міста-героя Харкова. Поширюють нашу культуру та посилюють й так міцну підтримку України з боку європейських країн. Музика, що лунала Європою у виконанні Prime Orchestra — це справжня м’яка сила в дії», — розповіла Ніна Крамарева, 2-й секретар МЗС із Секретаріату Національної Комісії України з питань UNESCO.

Prime Orchestra виник у Харкові 2014 року. До складу колективу, крім традиційних для оркестрів музикантів, входять рок-бенд, епатажні вокалісти та навіть ді-джей. На рахунку Prime Orchestra понад 300 концертів в різних країнах світу. Prime Orchestra виконує найкращі світові хіти рок-, поп- та електронної танцювальної музики в оригінальній симфонічної інтерпретації. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini