9 Серпня, 2022, 14:22

Музи не мовчать: у Львові стартує щорічний міжнародний Фестиваль Давньої Музики

9 серпня у Львові стартує щорічний міжнародний Фестиваль Давньої Музики. Він відбудеться під егідою проєкту «Україна-2022. Музи не мовчать», започаткованого Львівською національною філармонією імені Мирослава Скорика після початку повномасштабного вторгнення росії. Цьогорічний міжнародний Фестиваль Давньої Музики отримав  підназву  —  «На вістрі часу». Про це розповів артдиректор XIX Фестивалю Давньої Музики у Львові Богдан Сегін. Додав, що впродовж 5 фестивальних днів буде представлено 6 концертів. 

«У нас будуть учасники з Польщі, з Німеччини, Франції. Так само у нас будуть музиканти з Києва і дуже особливим є музикант Тарас Компаніченко, який є військовослужбовцем. Його відпускають із частини, спеціально приїхати до нас 11 числа, щоб відкрити фестиваль, бо сьогодні у нас (9 серпня – ред.) фестивальна преамбула», — розповів Богдан Сегін.

За даними організаторів, міжнародний Фестиваль Давньої Музики у Львові — це  єдиний в Україні фестиваль, що в такому обсязі й на такому професійному рівні представляє давню музику різних європейських країн — вокальну та інструментальну, церковну і світську, оперну та ораторійну.  Він був заснований відомим музикантом, нині уже покійним,  Романом Стельмащуком.

«20 років тому ми вперше провели фестиваль польської музики у Львові. Пригадую першу зустріч з Романом Стельмащуком. Ми пробували тоді налагодити співпрацю зі скарбами європейської стародавньої музики в поєднанні з українськими  та польськими надбаннями. Тепер 20 років по тому, ми знаходимось на особливому переломному моменті нашої історії і знову ж таки музика стане опорою для нашої культури, для нашої об’єднаної Європи», — зазначив диригент з Польщі Павло Осуховський.

Подробиці про програму фестивалю можна переглянути тут

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini