27 Жовтня, 2023, 18:57

Можливість вибору, реалізації та правильні авторитети: психологиня розповіла про важливі аспекти попередження дитячих суїцидів

Окрім низки важливих факторів, що стосуються культури, навчання і мають вплив на дітей, підліткам необхідно надавати можливість вибору, аби вони могли краще зрозуміти себе та свої вподобання.

Таку думку висловила психологиня фонду «Голоси дітей» Оксана Писарєва в ході обговорення в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Я думаю, що в оцей зв’язок: школа, суспільство, ком’юніті, я б сюди додала іще вибір, оцю можливість вибрати. Тому що підліток відповідає собі на питання хто я, і де моє місце. І якщо у підлітка є можливість вибирати, він тоді розуміє, що це класно, що стільки всього цікавого, він може себе в чомусь спробувати, зрозуміти, що десь вийшло, десь не вийшло – і це дуже підтримуюче середовище», – зазначила вона.

Окрім того, психологиня акцентувала на питанні авторитетів, які дитина, окрім сім’ї, шукає ще й в зовнішньому світі.

«І звичайно авторитети.Тому що сім’я як система – важлива опора. Але дитина, підліток шукає опору в зовнішньому. І хто стане цими авторитетами? Добре, якщо є хобі, спорт, вокал, малювання, акторські курси тощо. Але часто такого немає, і єдиним таким авторитетом стає медіапростір. І тоді дитину буде створювати те, що вона бачить: ютуб, тікток, культури, з якими вона стикається. І тут питання вже якраз до освіти, до позашкільної зайнятості дитини – що ми можемо їй дати, що вона може взяти, що для неї може стати авторитетом, де вона може себе реалізувати? Якщо, правда, вона знайде собі реалізацію, вона буде її тримати, бо нащо закінчувати життя самогубством, якщо воно таке цікаве? Тоді у життя з’являється цінність, і страх смерті зростає, відбувається усвідомлення, що в неї є місце, і ми тоді працюємо точно на випередження», – пояснила Оксана Писарєва.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini