20 Жовтня, 2023, 12:30

Можемо стверджувати, що росія причетна до нападу ХАМАСу на територію Ізраїля – Ігор Семиволос

Враховуючи довготривалі контакти росії та ХАМАС, а також стратегічний союз рф з Іраном, можна стверджувати, що росія причетна до нападу ХАМАСу на територію Ізраїля.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив виконавчий директор центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

«Я вже мовчу про політичні контакти, які існують між ХАМАС та москвою. Ці контакти тривалі, і вони мають історію та глибину. І тут, у цьому випадку, важливо, що росія та Іран за останні декілька років зблизилися настільки, що ми можемо говорити про їх стратегічний союз. І в рамках цього стратегічного союзу росія, хоче вона чи ні, але потрапляє саме на сторону, яка активно підтримує ХАМАС. Зв’язки між ХАМАСом і Іраном відомі – це і постачання зброї, і постачання ресурсів, і навчання бойовиків. Тому ми по великому рахунку можемо стверджувати, що росія причетна до нападу ХАМАСу на територію Ізраїля, і очевидно має певний стратегічний план, як використати цей напад для нанесення стратегічної поразки Заходу і США на Близькому Сході», – пояснив Ігор Семиволос.

Водночас він зауважив, що прямих доказів, які б вказували на очевидну підтримку терористів росією, поки бракує. Утім акцентував на підтвердженій ізраїльськими та американськими джерелами інформації щодо навчань бойовиків ХАМАСу, які в тому числі проводили «вагнерівці».

«Тут мова йде про поки що опосередковані докази, тобто прямих доказів бракує або принаймні їх недостатньо для того, щоб стверджувати, що така підтримка з боку росії є наочною, очевидною. Але ті докази, які вже відомі, свідчать про те, що елітні підрозділи ХАМАСу озброєні російською зброєю, ми маємо інформацію, підтверджену з ізраїльських, американських джерел про те, що бойовики ХАМАСу проходили навчання в Сирії, де серед іншого, їх навчали представники групи «Вагнер», тобто російські військовослужбовці», – зазначив Ігор Семиволос.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini