4 Серпня, 2023, 13:16

Може знадобитися до чотирьох місяців – Юрій Ігнат озвучив оптимістичні прогнози щодо навчання українських пілотів на F-16

Орієнтовно наприкінці літа стартує відправка українських пілотів до європейських країн на навчання на винищувачах F-16.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Він зокрема висловив переконання, що так, як українські військові швидко опанували Patriot, так само швидко і пілотам вдасться опанувати навчальну програму  F-16.

«Говорили ми не раз, що до півроку потрібно пілотам для того, щоб опанувати F-16, не лише навчитися літати на ньому, але й застосовувати всі типи його озброєння, а там десятки номенклатур озброєння у літаку. Тому таким чином ті пілоти, які направлялися в Сполучені Штати, які там проходили курс оцінювання, оцінювали їхні можливості, наскільки вони швидко адаптуються до нової системи, до західного літака. Перехід з радянського на західне потребує зміни сприйняття. Були зроблені оптимістичні прогнози, що може бути і до чотирьох місяців», – пояснив Юрій Ігнат.

Водночас він наголосив, що важливо, щоб увесь склад авіаційної коаліції, усі країни світу, які мають навчальні бази, тренажери, інструкторів, навчальні літаки навчальні, – щоб усі долучилися до цього процесу. 

«Тому що нам треба швидко, нам треба якомога більше людей прогнати через цю програму навчання», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini