17 Липня, 2023, 17:01

Може мати не тільки ускладнення під час перебігу, а й віддалені наслідки – Федір Лапій про необхідність вакцинації від кору

Від кору, за європейською статистикою, помирає кожен тисячний. Захворюваність на кір має певну періодичність. Так, минулий підйом в Україні фіксувався у 2017-2019 роках. Тоді понад 120 тисяч людей захворіли та понад 50 померли.

Про це під час обговорення старту кампанії з вакцинації від кору в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив  Голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій.

Він пояснив, що кір є дуже небезпечною хворобою, яка може давати ускладнення не тільки під час перебігу у вигляді отиту, пневмонії або ураження нервової системи, а й може мати віддалені наслідки.

«Після спалаху 2017-2019 років, протягом 2022-23 років ми вже мали випадки віддалених наслідків кору  – це так званий підгострий склерозуючий паненцефаліт. Коли дитина першого року життя хворіє кором легко, але приблизно через п’ять років вірус, він залишається в організмі після того, як дитина захворіла. В багатьох вірус зникає з організму, але це ті ситуації рідкісні, які залишаються. І в середньому через п’ять років він починає вражати головний мозок, хвороба, яка закінчується завжди смертельно, ми не маємо ліків ні від кору, ні від цієї хвороби, як наслідок кору – підгострий склерозуючий паненцефаліт. Це – повільна смерть дитини, це дуже трагічно. Але це те, що ми можемо попередити», – пояснив він.

За словами Голови НТГЕІ, під час захворюваності на кір, госпіталізації підлягають близько 30–40% хворих, що має таке ж саме навантаження на стаціонар, яке було під час піку захворюваності на COVID-19.

«Для нас це дуже важливо в умовах рашистської федерації проти України, і ми не повинні давати шансу ні кору, ні іншим інфекційним хворобам нас послаблювати. Госпіталізації підлягають від 30 до 40% хворих на кір. Це те ж саме навантаження на стаціонар, яке було під час піку захворюваності на  ковід-19. Ми не повинні перевантажувати стаціонари, тому що вони нам потрібні для поранених», – наголосив він. 

Федір Лапій зауважив, що в питанні попередження захворюваності  на кір серед дорослих  – необхідно передусім створити бар’єр до захворювання серед дітей.

Нагадаємо, що 17 липня в Україні стартувала кампанія вакцинації від кору. Так, за словами головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, на сьогодні щонайменше 260 тисяч дітей потрібно вакцинувати від кору

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini